Gurbanguli Berdimuhammedov’un yeni kitabı İstanbulda tanıtıldı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

Gurbanguli Berdimuhammedov’un yeni kitabı İstanbulda tanıtıldı

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un kaleme aldığı “Türkmenistan- Büyük İpek Yolu’nun Kalbi” isimli kitabının tanıtımı İstanbul Üniversitesi’nde yapıldı. Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçiliği ve    Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ile birlikte İstanbul Üniversitesi tarafından düzenlenen tanıtım programına, İstanbul Üniversitesi Rektörü Mahmut Ak, Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İşanguly Amanlyyew, TÜRKSOY Başkan Vekili Arman Nurmuhammetoğlu, Türkmenistan Uluslararası İlişkiler Üniversitesi […]

22 Kasım 2019
Oğuzhan Kaycıoğlu

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un kaleme aldığı “Türkmenistan- Büyük İpek Yolu’nun Kalbi” isimli kitabının tanıtımı İstanbul Üniversitesi’nde yapıldı.
Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçiliği ve    Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ile birlikte İstanbul Üniversitesi tarafından düzenlenen tanıtım programına, İstanbul Üniversitesi Rektörü Mahmut Ak, Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İşanguly Amanlyyew, TÜRKSOY Başkan Vekili Arman Nurmuhammetoğlu, Türkmenistan Uluslararası İlişkiler Üniversitesi Rektör yardımcısı Beğenç Matlıyev, Öğretim üyeleri katıldı.

 TÜRKSOY tarafından Türkçeye çevrilen kitabın tanıtım toplatısında İpek Yolu’nun önemli bir parçasının Türkmenistan olduğu, tarihi gerçekliklerle yeniden canlandırılabilen bir pazar olduğu söylenirken bu konuda çalışmalar yapıldığını ve Türkiyenin de İpek Yolunun bir parçası olarak görüldüğü bu yüzden kitabın Türkçeye çevrilmesinin önemine değinildi.
“Türkmenistan- Büyük İpek Yolu’nun Kalbi” adlı kitap Türkmenlerin yoğun olarak kullandığı ipek yolunun önemini, Türkmen kültürünü örflerini ve adetlerini öğrenmeye büyük yardım sağlarken Türkmenistanın tarihi olaylarınıda ışık tutuyor.

https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/turkmenistan-devlet-baskani-nin-ipekyolu-kitabi-istanbul-da-tanitildi/5dd67d2901a30a15c066d1de
21/11/2019

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları