İRAN TÜRKLÜĞÜ TELEVİZYON YAYINLARINA BAŞLADI

Güney Azerbaycan ve İran Türkleriyle ilgili Farsça, İngilizce ve Türkçe haberler yapan Araznews web sitesine bu haftadan itibaren Web TV bölümü eklenecektir. Araznews web sitesi bünyesinde web TV bölümü olarak faaliyet edecek olan Araznews TV Güney Azerbaycan ve İran Türklüğüyle ilgili haber programı, haftalık analiz ve uzmanlarla röportaj programlarıyla faaliyetine başlayacaktır. Araznews Web TV’nin temerküz […]


Güney Azerbaycan ve İran Türkleriyle ilgili Farsça, İngilizce ve Türkçe haberler yapan Araznews web sitesine bu haftadan itibaren Web TV bölümü eklenecektir. Araznews web sitesi bünyesinde web TV bölümü olarak faaliyet edecek olan Araznews TV Güney Azerbaycan ve İran Türklüğüyle ilgili haber programı, haftalık analiz ve uzmanlarla röportaj programlarıyla faaliyetine başlayacaktır. Araznews Web TV’nin temerküz ettiği alan İran ve Güney Azerbaycan Türklüğünü ilgilendiren haber ve olaylar olacaktır.

Türk dünyası için çok önemli olan bu gelişme Türk milliyetçileri için sevindirici bir husus olmuştur.

Geçtiğimiz haftada İran ve Güney Azerbaycan’da Güney Azerbaycan Milli hareketiyle ilgili haberleri kapsayan Araznews TV’nin “Gündem” isminde programı yayınlandı. Bu programda İran’da sözde Ermeni soykırımı iddiası, İran’ın Batı Azerbaycan Eyaletinde meclis seçimleri, Güney Azerbaycanlı gazetecilere Karabağ’la ilgili haber yapmaları için baskıları ele alan haber ve görüntüler vardır.

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar