Kazakistan’da Koronavirüs Alarmı

Çin’in Wuhan eyaletinde başlayan ve şimdiye kadar 81 kişiyi öldüren koronavirüs’ü Kazakistan’da 4 kişide tespit edildi. Almatı Uluslararası Havalimanı’nda dün Çinli turistleri taşıyan uçakta yapılan incelemede 4 turistte korona virüsüne rastlandı. Virüs bulunan hastalar Çin’e geri gönderilirken, Kazak yetkilileri yaptığı açıklamada termal kameralarla hastaların yüksek ateşe sahip olduklarını gördüklerini, ilk belirtileri bu sayede anladıklarını belirtti. […]


Çin’in Wuhan eyaletinde başlayan ve şimdiye kadar 81 kişiyi öldüren koronavirüs’ü Kazakistan’da 4 kişide tespit edildi.

Almatı Uluslararası Havalimanı’nda dün Çinli turistleri taşıyan uçakta yapılan incelemede 4 turistte korona virüsüne rastlandı. Virüs bulunan hastalar Çin’e geri gönderilirken, Kazak yetkilileri yaptığı açıklamada termal kameralarla hastaların yüksek ateşe sahip olduklarını gördüklerini, ilk belirtileri bu sayede anladıklarını belirtti. Hastalar ile ilgili Kazakistan ve Çin yetkilileri temasa geçti.

Ulusal Sağlık Komisyonundan gün içinde yapılan açıklamada, ülke genelinde virüs nedeniyle can kaybının 81’i bulduğunu ve virüsün 2bin 744 kişiye bulaştığını belirtti.

 

Yazar

Oğuzhan Kaycıoğlu

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar