DUYURU   • Işınsu   • Emine Işınsu vefat etti

Kazakistan’da Koronavirüs Alarmı

Çin’in Wuhan eyaletinde başlayan ve şimdiye kadar 81 kişiyi öldüren koronavirüs’ü Kazakistan’da 4 kişide tespit edildi. Almatı Uluslararası Havalimanı’nda dün Çinli turistleri taşıyan uçakta yapılan incelemede 4 turistte korona virüsüne rastlandı. Virüs bulunan hastalar Çin’e geri gönderilirken, Kazak yetkilileri yaptığı açıklamada termal kameralarla hastaların yüksek ateşe sahip olduklarını gördüklerini, ilk belirtileri bu sayede anladıklarını belirtti. […]

27 Ocak 2020
Oğuzhan Kaycıoğlu

Çin’in Wuhan eyaletinde başlayan ve şimdiye kadar 81 kişiyi öldüren koronavirüs’ü Kazakistan’da 4 kişide tespit edildi.

Almatı Uluslararası Havalimanı’nda dün Çinli turistleri taşıyan uçakta yapılan incelemede 4 turistte korona virüsüne rastlandı. Virüs bulunan hastalar Çin’e geri gönderilirken, Kazak yetkilileri yaptığı açıklamada termal kameralarla hastaların yüksek ateşe sahip olduklarını gördüklerini, ilk belirtileri bu sayede anladıklarını belirtti. Hastalar ile ilgili Kazakistan ve Çin yetkilileri temasa geçti.

Ulusal Sağlık Komisyonundan gün içinde yapılan açıklamada, ülke genelinde virüs nedeniyle can kaybının 81’i bulduğunu ve virüsün 2bin 744 kişiye bulaştığını belirtti.

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları