Kırgız filmi "Şambala", Hindistan'daki film festivalinde gösterilecek - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Yarışma   • 19 Mayıs Çağrısı

Kırgız filmi “Şambala”, Hindistan’daki film festivalinde gösterilecek

Cengiz Aytmatov’un “Beyaz Gemi” hikâyesinden uyarlanan “Şambala” filmi, Kalküta Uluslararası Film Festivali’nde yarışma kategorisinde gösterilecek.

29 Ekim 2020
Kâmil Engin

 

Şambala

Kırgız Cumhuriyeti Ulusal Film Stüdyosu “Kırgız Film”, Kalküta Uluslararası Film Festivali’nin 5-12 Kasım tarihleri ​​arasında yapılacağını ve Hindistan’daki en eski film festivallerinden biri olarak kabul edildiğini duyurdu.

Yönetmenliğini Artıkpay Suyundukov’un yaptığı “Şambala” adlı film, festivalin uluslararası yarışma kategorisinde gösterilecek. Öte yandan, Türkiye yapımı “Körleşme” isimli film de aynı yarışmada yer alıyor.

Bu yıl, 26’cısı yapılacak olan Kalküta Uluslararası Film Festivali (Kolkata International Film Festival), 5-12 Kasım 2020 tarihlerinde Hindistan’ın Batı Bengal eyaletinin başkenti olan Kalküta şehrinde düzenlenecek.

Kaynak: (http://tr.kabar.kg/news/k-rg-z-filmi-ambala-hindistandaki-film-festivalinde-gosterilecek/,27/10/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları