Kırım Tatarı tutsağa tıbbi yardım verilmiyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Kızılema, Turan dünyasının on bin yıllık sırrı

Kırım Tatarı tutsağa tıbbi yardım verilmiyor

Kırım Tatarı Eskender Abdulganiyev cezaevinde tedavi edilmeyerek adeta işkence çektirilmektedir.

10 Ocak 2020
Mete Korkmaz
Tutsak Eskender Abdulganiyev
Eskender Abdulganiyev

 

Kırım Haber Ajansının haberine göre Kurman Grubunun iştirakçisi Kırım Tatar siyasi tutsağı Eskender Abdulganiyev’in avukatı Lilya Gemeci Akmescitteki cezaevinde müvekkiline tıbbi yardım gösterilmediğini ve bunun bir işkence olduğunu belirtti.

Kırım Dayanışmasına konuya ilişkin açıklama yapan Gemeci, “10 gün boyunca diş ağrısından rahatsızdı. Sonuçta, cezaevinde ona yapılan tek şey diş çekimidir. Bunca zaman, Abdulganiev acı çekti, bir de tüm bu süre ateşi vardı. Bence, onun için bu koşullar bir işkencedir. Ayrıca, tüm bunlar Rusya Federasyonu’nun Ceza Kanunu’nun maddelerini ve uluslararası insan hakları standartlarını ihlal ediyor. Tutukevinin yönetimi bu durum için mesuliyet çekmelidir.” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları