Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun, Yörük ve Türklük Araştırmaları Kurultayı’nın Onur Konuğu oldu

Millî Düşünce Merkezi kurucu üyesi ve yazarlarından Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yörük ve Türklük Araştırmaları Bilim ve Sanat Kurultayı'nın Onur Konuklarından biri oldu.


Paylaşın:

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 6-8 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali çerçevesinde uzman kişilerin katılacakları “Uluslararası Yörük ve Türklük Araştırmaları Bilim ve Sanat Kurultayı” gerçekleştirilecek.

Eski Türk Dil Kurumu Başkanı, Millî Düşünce Merkezi’nin kurucu üyesi ve yazarlarından Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun, Yörük ve Türklük Araştırmaları Bilim ve Sanat Kurultayı’na Onur Konuğu olarak katılacak.

Prof. Ercilasun, 6 Mayıs Cuma günü saat: 19.30’da yapılacak kurultay programında, Prof. Dr. Ahmet Taşağıl ve Prof. Dr. Öcal Oğuz ile birlikte açılış konuşmasını yapacak.

Alanında uzman akademisyenlerin katılacağı Uluslararası Yörük ve Türklük Araştırmaları Bilim ve Sanat Kurultayı oturumları 7-8 Mayıs günlerinde gerçekleştirilecek.

Festival ve kurultay ile ilgili aşağıdaki bağlantıdan bilgi alınabilir.

 

Kaynak: https://yorukturkmenfestivali.com/icerik/uluslararasi-antalya-yoruk-ve-turkluk-arastirmalari-bilim-ve-sanat-kurultayi (05/05/2022)

 

Yazar

Kâmil Engin

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar