Türk Dünyası İçin Önemli Bir Kaynak Yayımlandı: “Türk Devletleri Tarih ve Kültür Atlası”

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı armağanı olarak "Türk Devletleri Tarih ve Kültür Atlası" isimli eser okuyucu ile buluştu. Kitabın öğrencilerin yararlanması için küçük boy ayrı bir baskısı da yapıldı.


Günümüzde dünyanın dört bir tarafına dağılmış durumdaki Türk devlet ve topluluklarının geçmişten bugüne kadarki zengin tarih ve kültürlerini konu alan, görsel malzemeyle zenginleştirilmiş “Türk Devletleri Tarih ve Kültür Atlası” isimli kapsamlı eser Türk Kültürüne Hizmet Vakfı tarafından yayımlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Nata Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından desteklenen ve yaklaşık üç yıllık yoğun bir emeğin sonucunda hazırlanan kitapta alanlarının uzmanı çok sayıda kişinin yazı ve çalışmaları bulunuyor. Kitap çerçevesinde, Türkiye’de ilk defa tarihteki tüm Türk devletlerinin haritaları çizildi, her devletin siyasi ve kültür tarihiyle ilgili açıklayıcı bilgilere ve görsel malzemeye yer verildi.

Prof. Dr. Azmi Özcan ile Prof. Dr. Fahameddin Başar’ın yayına hazırladıkları ve kapsamlı içeriğiyle alanında ilk olma özelliğine sahip bu eserin, öğrencilerin yararlanması için “Türk Devletleri Tarih Atlası” adıyla küçük boy özel bir baskısı da hazırlandı.

Kitabın küçük boy özel baskısı

 

“Türk Devletleri Tarih ve Kültür Atlası” isimli kitabı edinmek isteyenler, Türk Kültürüne Hizmet Vakfı ile iletişime geçebilir ya da internet üzerinden satın alabilir.

 

Yazar

Kâmil Engin

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar