Uygur Türklerine uygulanan zulmün belgeleri

Çin hükümetinin Türklere uyguladığı baskı politikasına dair belgeler ortaya çıktı. 403 sayfalık belgede Türklere karşı nasıl mücadele edileceğine ve toplama kampına girmiş ailelerinin çocuklarının sorularına nasıl cevap verileceği anlatılıyor. Belgeyi Pekin hükümetindeki bir yetkili, olaylardan rahatsız olduğu için ortaya çıkarıyor. Belgeleri nasıl topladığı bilinmiyor ancak kamuoyunun bundan haberi olması gerektiğini düşündüğü için paylaştığını söylüyor. Merhamet […]


Çin hükümetinin Türklere uyguladığı baskı politikasına dair belgeler ortaya çıktı. 403 sayfalık belgede Türklere karşı nasıl mücadele edileceğine ve toplama kampına girmiş ailelerinin çocuklarının sorularına nasıl cevap verileceği anlatılıyor.

Belgeyi Pekin hükümetindeki bir yetkili, olaylardan rahatsız olduğu için ortaya çıkarıyor. Belgeleri nasıl topladığı bilinmiyor ancak kamuoyunun bundan haberi olması gerektiğini düşündüğü için paylaştığını söylüyor.

Merhamet Edilmemeli

Gençlerin sordukları sorulara ılımlı cevaplar verilmesi gerektiğini belirten belgeler de ilerledikçe cevaplar da ağırlaşıyor. İlk başta “Kesinlikle endişe etmeye gerek yok” şeklinde yatıştırıcı tabirler daha sonraları yerini tehditlere bırakıyor.Ortaya çıkan belgelerde Çinli Lider Şi “Türklere merhamet edilmemeli” ifadesini kullanıyor ve Uygur Türklerine El-Kaide benzetmesi yapıyor.

En dikkat çekici cevap ise çocukların “Ailem neden içerde?” sorusuna verilen cevap.

Çocuklara ailelerinin beyninde virüs olduğu ve virüs temizlenince dışarı çıkabileceği söyleniyor.

Doğu Türkistan bölgesinde 500’ü aşkın toplama kampı bulunuyor. Çin Hükümeti buraların bir eğitim merkezi olduğunu söyleyerek geçiştiriyor. Çin Hükümeti tarafından toplama kampındaki ailelerin çocukları eğitimlere alınıyor. Komünist Parti propagandası yapılarak işgal altındaki Doğu Türkistanda Çin Hükümetine bağlı bir rejim oluşturulmak isteniyor.

https://tr.euronews.com/2019/11/17/cin-hukumetinin-uygur-yazismalar-sizdi-dusuncelerindeki-virus-yok-edilmeli?utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1574077577

17/11/2019

Yazar

Oğuzhan Kaycıoğlu

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.