Bakü’de Türk Filmleri Haftası Düzenlendi

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Türk Filmleri Haftası başladı.


Paylaşın:

17-21 Aralık 2022 tarihlerinde Bakü’de Türk Filmleri Haftası düzenlendi. Etkinlik, T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Azerbaycan Kültür Bakanlığı, Bakü Yunus Emrə Enstitüsü ve Yerli Düşünce Derneğinin işbirliğiyle gerçekleşiyor.

17 Aralık Cumartesi günü Nizami Sinema Merkezinde haftanın açılış töreni yapıldı. Törene, Azerbaycan Kültür Bakan Yardımcısı Vagif Aliyev, T. C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, T. C. Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Yerli Düşünce Derneği Başkanı ve milletvekili Metin Gündoğdu, kültür ve sanat insanları ile diğer konuklar katıldılar.

21 Aralık Çarşamba gününe kadar devam edecek etkinlik çerçevesinde, Türk ve Azerbaycan sinemacılarının buluşması ve film gösterilerinin yanında Semih Kaplanoğlu’nun ustalık sınıfı atölyesi düzenlendi. Program kapsamında, “Bağlılık Hasan”, “Yedinci Koğuştaki Mucize”, “İyi ki Varsın Eren”, “Aşkın Ömrü”, “Ankara Yazı – Veda Mektubu”, “Adanış – Kutsal Kavga” ve “Rafadan Tayfa Göbeklitepe” (animasyon) filmleri gösterilecek.

 

Kaynak: Bakıda “Türk filmləri həftəsi” keçirilir (20/12/2022)

 

 

 

 

Yazar

Kâmil Engin

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar